Electrifying Whisper
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Electrifying Whisper means anti-captivity, a total freedom on Visual Key's wave. RPG J'Rock forum.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 O "gustare" putin mai...dulce.

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 12:31 pm

Nervoasa,satena se aseza incet la una dintre mese laundusi o prajitura cu frisca si alune.Nu schita nici cel mai mic zambet, batand in ritm alert din picior in timp ce era "putin" cam ciufulita.Incercand sa se calmeze lua lingurita in mana si incepu sa faca prajitura bucatele-bucatele ajungand sa-si puna frisca prin par,ca si cum ar fi fost pomul de craciun.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 12:44 pm

Intra in cofetarie cu o pofta de ceva dulce.Se aseza la o masa aproape de fereastra,acela fiind locul lui preferat.Comanda o prajitura cu fructe si frisca privind prin incapere,recunoscand cateva persoane,printre care si tipa.Isi duse o mana la gura chicotind,stand cateva clipe cu privirea spre ea.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 12:49 pm

I se paruse ca auzise ceva.Curioasa,se opri intorcandusi privirea spre una dintre ferestre observand cum rade.Imediat incepu sa'i apara un zambet putin diabolic in coltul gurii.
"Las' ca vede el!Ia sa-l vad cum mai rade dupa asta..!"
Ca sa-l mai opreasca,lua o lingura plina cu frisca aruncando mai apoi in parul baiatului incepand sa rada la randul ei.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 12:59 pm

Isi duse o mana in par,simtind ceva rece.Privi palma plina de frisca.Lua un servetel incepand sa se stearga.
'Uhm..Pentru ce a fost asta?'gandi el privind`o urat pe fata.Se ridica ducandu`se la masa ei razand din nou.
-Eh?De ce ati facut asta domnisoara?
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 1:03 pm

-Nu ma lua pe mine cu politetea asta,ca nu suntem in anii '80.
Isi arunca din nou privirea asupra lui,in special parului sau.O bufni rasul,insa incerca sa se abtina vorbind putin mai clar.
-Ehh...de ce sa te amuzi numai tu?Macar..esti singurul cu frisca prin par.
Tipic.Nici macar nu observase ca isi puse si ea frisca prin par datorita nervilor pe care'i avusese,uitand cu totul de aceasta chestiune ca si cum nu s-ar fi intamplat niciodata.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 1:10 pm

-Eh?Singurul...macar mie nu mi`a venit prajitura....
Isi lua comanda mai repede asezandu`se la masa fetei.
-Nu te superi daca stau aici,neh?nu mai astepta raspuns si incepu sa manance prajitura cu fructe luand o suvita de a fetei in mana.
-Ziceai ca sunt singurul...Dar pe tine cine te`a nimerit cu frisca?Are experienta...
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 1:13 pm

-FRISCA?!
Sari ca arsa-n sus privindusi suvitele de par care'i acopereau obrajii,mai apoi arunca o scurta privire spre prajitura sa care arata acuma mai degraba a piure.
-Ahh..xd Nu'i nimic...Se ia la spalat!
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyThu Sep 17, 2009 1:18 pm

-Mda,dar nu inteleg..cu ce ocazie m`ai 'spalat' si pe mine pe par?Meritam asta...?
Isi trecu mana stanga incercand sa se curete.
-E lipicios....
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 9:23 am

-Ettoo..ca sa nu fi singurul care rade.
Afisa un zambet destul de amuzant insa in acelasi timp amuzat cand ii privea "coafura" baiatului.
-Da ce meritai?Alune?Trebuia sa spui asa,ca aveam si dalea.xd
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 10:25 am

-Nu,nu..Nu meritam nici alune..nici frisca.
Lua prajitura jucandu`se cu lingurita in ea.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 10:29 am

-Ehh..lasa.Un nou look,un nou moment de amuzament.
Se stramba putin fara sa-si curete frisca din par.Isi intoarse privirea spre usa cofetariei incepand din nou sa bata din picior,ca si cum ar fi asteptat sa intre cineva.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 12:40 pm

-Hmm...cred ca ai dreptate...
Lua frisca in lingurita aruncandu`o pe fata fetei incepand sa rada.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 12:42 pm

Il privi cu coada ochiului ridicanduse mai apoi in picioare.Lua un servetel sterganduse putin pe fata din cauza linguritei cu frisca,mai apoi lua in mana farfuriuta cu prajitura ei apropriinduse de baiat.
-Asa deci...Ma pui la incercare!
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 12:45 pm

-Ops...Ai mila...murmura tanarul punandu`si mainile in cap pentru a se feri de intentia fetei.
'Am dat`o in bara'gandi acesta inchizandu`si un ochi.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 12:50 pm

Se puse in fata lui,punand pentru cateva clipe farfuria la loc pe masa incercand sa'i dea mainile la o parte din capul lui,dar cum vazu ca nu reusea arunca farfuria in nasul lui razand mai apoi cu lacrimi.
-Indulcire placuta!
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 1:00 pm

Isi scoase limba din gura lingand frisca de pe fata.
-Hmm,prajitura ta e mult mai buna decat a mea.
Isi privi prajitura dandu`si seama ca nici macar nu o gustase.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 1:02 pm

Se opri din ras intinzandui un servetel.
-Mai ai nevoie,sau....te cureti prin propriile tale metode?xd
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyFri Sep 18, 2009 1:17 pm

-Da,mersi...
Chicoti luand servetelul,stergand o parte din fata,fara sa observe ca inca era murdar.
-Am meritat`o,nu?Bine ca nu mi`ai murdarit parul.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptySat Sep 19, 2009 2:06 am

-Bine ca mi-ai amintit si de par..aproape uitasem..><
Se aseza din nou la masa privindusi mai apoi farfuria goala.
-Hmm..si ca veni vorba.De cand venisesi aici?
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptySat Sep 19, 2009 3:40 am

Termina sa se stearga de frisca privind la urma prajitura.Lua lingurita incepand sa manance.
-Nu de mult timp...
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptySat Sep 19, 2009 11:45 am

-Pofta buna.
Zambi,bagandusi mainile in buzunarele de la hanorac aruncandusi privirea spre una dintre ferestre,incepand mai apoi sa rada,glumind.
-Sa-ti stea prajitura-n gat.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyTue Sep 22, 2009 2:10 am

-Si tie..sau nu mai mananci?incepu sa rada neavand pofta de mancare,jucandu`se cu lingura prin aer.
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyTue Sep 22, 2009 10:38 am

-Neahh..ce sa mai mananc daca aia facea parte din frizura ta?
Schita un zambet mic,inchizandusi imediat la hanorac prinzandusi parul.
Back to top Go down
Yuno

Yuno


Posts : 1616
Join date : 2009-09-05

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyTue Sep 22, 2009 10:48 am

-Hah,cat de amuzant..murmura terminand prajitura de 'mancat'.Acum ce facem?
Back to top Go down
Amber

Amber


Posts : 116
Join date : 2009-09-10
Location : Prinsa'n paienjenisul stelelor

O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. EmptyTue Sep 22, 2009 10:49 am

-Eu n-am nici o idee,ar trebui tu sa ai una.
Il privi intrebator in timp ce se ridica in picioare.
Back to top Go down
Sponsored content





O "gustare" putin mai...dulce. Empty
PostSubject: Re: O "gustare" putin mai...dulce.   O "gustare" putin mai...dulce. Empty

Back to top Go down
 
O "gustare" putin mai...dulce.
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Electrifying Whisper :: RPG Zone :: City zone :: Cofetarie-
Jump to: