Electrifying Whisper means anti-captivity, a total freedom on Visual Key's wave. RPG J'Rock forum.

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Amintiri [one shot]

Go down 
AuthorMessage
Aisha

PostSubject: Amintiri [one shot]   Tue Sep 08, 2009 9:12 am

Amintiri

Era o noapte friguroasa,vantul sufla de parca ar vrea sa stearga oraşul de pe suprafaţa Pamantului.In suburbii, oamenii nu ştiau unde sa se ascundă de frigul ce-i măcinau pe exterior chiar daca erau imbracati in blanuri de calitate si cizme de piele.O fata cu parul brunet stătea in mijlocul mulţimii care păreau ca ştia unde se duce, dar pe chipul fetei nu apărea nimic,nicio urma de zambet,era foarte serioasa, unii se uitau la ea ciudat, dar aceasta nu-i baga in seama, doar sta pe loc uitându-se la cer, parca asteptand ceva sa se intample.Luna apăru pe cer si incetisor,bruneta începu sa se lumineze la fata. »Ce bine e sa te simţi liber !nu-i aşa ? » zise un glas pitigaiat din spatele fetei care se întoarse cu o privire care sugera ca ii era teama de acea voce.Deodata se trezi intr-un abis măcinat de umbrele trecutului fetei care prindeau viata vrând sa tortureze, sa sufere pentru ceva de care fata habar nu avea…pe fata ei doar se prelingeau lacrimi de tristeţe si începea sa simtă o durere in piept,o durere nemarginita,simtea de parca ii ieşea inima din piept..incercand sa se elibereze din corpul brunetei care inca plângea. « Opreşte-te ! » zise o voce groasa care a spart liniştea chinuitoare in care se afla chiar daca aceasta ţinea toate gemetele durerii in ea..nu vroia sa strice acele momente de linişte chiar daca asta ar însemna sa se tortureze singura. Bruneta simţea ca va cădea in gol si a închis ochii simţind doar ceva rece care ii oprise caderea.Deschise ochii încercând sa-si dea seama unde se afla când văzu o umbra lângă ea si ridicându-si privirea văzând ca acea umbra aparţinea unui om. »Ce s-a întâmplat ?Unde sunt ?Ce.. » întreba neliniştita bruneta, dar a fost întrerupta de vocea persoanei de lângă ea »Shh..nu spune nimic, doar vino cu mine » o indemna vocea in care fata părea sa aibă încredere si se ridica încet de pe asfaltul rece simţind cum un fior electrizant ii străbate trupul, amintindu-i de cele petrecute mai devreme.Deodata simţi ceva cazând pe umerii sai,era haina purtata de străinul care a ajutat-o. Ea a dat din cap in semn de multumire,dar vroia sa-i vadă fata salvatorului ei si când au ajuns la un neon si-a dat seama ca salvatorul ei nu este om…este tot o umbra,o amintire care vroia sa o macine…sa scape lumea de ea si a fugit ajungând pe o straduta ingusta,care ii se părea cunoscuta intr-un fel si se adăposti intr-o casa care părea parasita.Se dezbarca de haine ramanand in lenjerie intima si se apropie de fereastra, dar simţindu-se la fel ca înainte sa ajungă in abisul amintirilor,simtindu-se singura,asa cum a fost de când era mica..singura pe lume,neavand pe nimeni sa o ingrijeasca,sa o iubeasca,dar cu toate ca a trecut prin toate acestea, fata continua sa zambeasca.’’Viata merge înainte si trebuie sa mă bucur de ea, nu?” isi zise fata in gând, privirea aţintindu-se asupra cerului luminat de luna.

Deci,azi m-a lovit inspiratia si astept critici asa ca nu va sfiiti ;]] si scuzati titlul [nu prea aveam idei] -.-'
Back to top Go down
View user profile
Thera
Admin

PostSubject: Re: Amintiri [one shot]   Tue Sep 08, 2009 9:20 am

hehe, se pare că eu am onoarea de a fi prima ce comentează, my luck xD, well, greşeli de tastare dacă ai sunt puţine , acum cine nu are? :]], hmm...povestea e interesanta, desi trebuie să recunosc că în unele locuri m'ai aburit, probabil cum sunt şi adormită xD well, what more i can say? gambate şi te aştept şi cu altele, las criticatul pe mâna altcuiva =]]

PostSubject: Re: Amintiri [one shot]   Tue Sep 08, 2009 1:16 pm

de criticat nu critic nimic,sunt cu un minus in fata la categoria 'fanfic' so ...am numai pareri bune...umm..greseli de tastare chiar nu am vazut iar continutul pare asa interesant,imi place mult cum descri evenimentele ^^ so..astept si alte fic`uri daca te mai 'loveste' inspiratia ; )
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Amintiri [one shot]   

Back to top Go down

Amintiri [one shot]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Check out Boomer's Snare in this video
» Woman shot in head