Electrifying Whisper
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Electrifying Whisper means anti-captivity, a total freedom on Visual Key's wave. RPG J'Rock forum.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Iubire virtuala [one-shot]

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Allan

Allan


Posts : 21
Join date : 2009-09-06

Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] EmptyMon Sep 07, 2009 11:07 am

Ma vad in oglinda.Ce vad? O fata a unui copil care si-a pierdut tot,absolut tot..Mai vad si ochii ce par sa fie plansi de mi si mi de motive prostesti..a cui este vina?Ce sa va spun? Ca este a unui baiat ce m-a fermecat cu ochii lui ..?Sa va spun ca de cand l-am cunoscut nu mi-a spus niciodata o vorba urata..asta vreti sa va spun?Oricat m-ar durea s-o spun .. il iubeam..inca il mai iubesc.Nu stiu .. nu stiu ce e in mintea mea,nu stiu care sunt sentimenele mele si cui ii apartin..dar un lucru stiu : nu am sa uit acei ochi atati de divini prin simplitatea lor ..Pur si simplu ii adoram.Ce mai vad imi propria-mi reflectie ? Mai vad si niste buze..niste buze ce inca mai tanjesc dupa ale unui baiat..ale unui baiat,ce cred ca era mult prea bun pentru mine..ce cred ca era prea mare ! Ce cerd ca nu puteam fi niciodata cu el .. Dar m-am inselat,amarnic.Am fost cu el,dar nu .. nu o relatie normala.Caci ..distanta ne despartea si parca doar webcam-ul ne mai apropia,dar nu indeajuns incat sa-i ating buzele..Inca parca mai ravnesc dupa zilele in care ma alinta cu 'iubire' .. in care imi zicea ca ma iubeste,in care ma iubea..Ha! Am crezut in acea iubire,chiar si de la acea departare..m-am inselat , iar acea greseala m-a costat o viata..nu o viata,ce o inima.Doar una?Da,doar una caci nu am mai multe..desi in aceste momente doresc sa fi avut mai multe! Ce simteam in acel timp ... in acele clipe de nedescris in cuvinte? Eram in culmea fericirii,noaptea nu mai la asta ma gandeam. Ma credeam o obsedata total,ma simteam ca si cum nu i-as fi dat aer sa respire,pur si simplu nu-mi pasa..il iubeam.Ma iubeam,sau cel putin asa credeam si inca mai credeam ca asta va dura la nesfarsit,nu m-am gandit cum o sa sufar,dar cand scriu..simt durerea provocata de pe atunci. Lacrimile ma potignesc mereu cand ma gandesc la acei ochii ce parca pareau sa ma duca,pe atunci,intr-o lume in care.. tristetea nu avea sa vina vreodata.



Well,inspiratie pe moment..
Astept Razz Critici,mdea stiu ca sunt si de ortografie da' nah.
Back to top Go down
Mayaatan
Admin
Mayaatan


Posts : 1729
Join date : 2009-09-05

Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Re: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] EmptyMon Sep 07, 2009 12:55 pm

Ya, one'shoot xD
Soo..e destul de interesant, dragoste virtuala? o.O" seems like that.
Uhm, voi incepe cu criticatul, daca imi permiti..
Observ ca ai folosit descrierea, dar ar fi trebuit mult mai profund, ca cititorul sa se simta in pielea personajului, sau, a victimei.

Doar una?Da,doar una caci nu am mai multe..desi in aceste momente doresc sa fi avut mai multe!
Am inteles mesajul pe care ai vrut sa'l transmiti, e minunat, dar..e formulat cam aiurea. Ar fi mers ceva de genul: "Singura ranita, taiata in doua, de neinlocuit, ce'mi afunda pieptul. As fi dorit ca alta sa amelioreze aceasta durere, dar nu exista o alta." Ma rog, la ora asta nu gandesc prea bine xDD.
Cam atat cu criticatul, -stiu ca sunt nesuferit- ah si inca ceva, parca ar fi trebuit putin mai lung xD pentru o astfel de situtie.
Good luck in continuare. D:
Back to top Go down
https://electrifying-whisper.forumotion.com
Allan

Allan


Posts : 21
Join date : 2009-09-06

Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Re: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] EmptyTue Sep 08, 2009 12:36 am

Ma pentru inceput da.. thx! >;d< Care esti fi-mea sau nepoata-mea? :]] Mnu stiu ... stii tu la cine ma refer cand am scris asta.
But..inca odata thx de critici Razz
Back to top Go down
Aisha

Aisha


Posts : 40
Join date : 2009-09-05

Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Re: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] EmptyTue Sep 08, 2009 2:19 am

Deci,in primul rand nu's eu sau yume,este daddy :]] si acum sa trec la subiect:
Povestea este interesanta,imi place...am vazut cateva greseli de tastare da' nimeni nu'i perfect,ne?ma gandeam eu ;]] si cum a zis Maya ar trebui sa fie putintel mai lung,chiar daca este one-shoot si nu mai am ce sa-ti critic ca mi-a luat'o inainte altcineva:]].
Gambate si te asteptam cu altele:>
Back to top Go down
Allan

Allan


Posts : 21
Join date : 2009-09-06

Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Re: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] EmptyTue Sep 08, 2009 2:29 am

[<se uita LUUUNG la monitor cu gura cascata]
Aha,ok atunci scuze-ma.
[<injur ain ganduri]
Weh Thx .. dar nu cred ca o sa mai am 'inspiratie' X__X
Back to top Go down
Sponsored content





Iubire virtuala [one-shot] Empty
PostSubject: Re: Iubire virtuala [one-shot]   Iubire virtuala [one-shot] Empty

Back to top Go down
 
Iubire virtuala [one-shot]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Amintiri [one shot]
» Iertarea [one'shot]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Electrifying Whisper :: Fan Zone :: Fanfiction [Originals]-
Jump to: